Kyjevské metro, retro neretro 

Kyjevské metro vykazuje všechny znaky těchto systémů ve východním bloku, tedy vám připomene i Prahu.
Tři linky, jedině tři přestupní stanice v centru. Ruské vagóny, které ovšem nejsou opravené. Tedy opravované asi jsou, ale vzhled je stejný jako dřív. Jen osvětlení předělali na LED. Vzdálenosti mezi stanicemi jsou, podobně jako v Petrohradu, značné. Je plné reklamního smogu. I na oknech vagónů. Prevence sprejerství se děje tak, že některé vozy si dopravní podnik nechal graffiťácky upravit, takže není kam svůj tag umístit. U vstupu ve stanicích jsou příšerné těžké dveře, přístupy jsou často jako z dílny Metroprojektu, komplikované, se schodišti a nadchody úplně bizarními. U eskalátorů sedí vždycky děžurná a zírá. Jízdné je jednorázové. Musíte si vystát frontu u okénka a koupit si žeton. Fronty jsou dost dlouhé.
Nebo…můžete jako v Londýně či Ostravě prostě pípnout bezkontaktní kartou a za 4.25 Kč projezdit celý Kyjev a přitom telefonovat s přáteli. Metro má pokrytí.
Šťastnou cestu!

Kachličková výzdoba stanice metra Kresčatik
Kyjevské tramvaje
Interier stanice Zlatá vrata
Výpravčí je stejně jako dozor u eskalátorů a turniketů nepostradatelnou součástí metra. Neocenitelné, když nevíte, kterým schodištěm ven.
Fronty na žetony. Když nechcete platit bezkontaktně kartou nebo pomocí appky google pay, případně nemáte předplacenou kartu, musíte si vystát frontu.
Interiér stanice Družby národů
Prodej květin. Nezbytná součást většiny stanic metra. Na Majdanu mají zvláště velký výběr a podle všeho je otevřeno snad 24 hodin denně. Nádhera!
Staré vozy, které znáte z Prahy. Některé vlaky už mají nové vagóny. Tohle je ale nejčastější typ. Metro je mnohem plnější než v Praze. Většinou je nacpané k prasknutí. Tři linky na třímilionovou metropoli je opravdu málo.
Reklama je všude. Je ale pravdou, že vozy jsou pak hezky barevné. Vlak metra na mostě Metro mezi stanicemi Dnipro a Hidropark.
Nové turnikety ve stanici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..